Navigace: 8.b třída slavkov > Matematika > Soutěž o hlavolam - Logická olympiáda 2014
IP

Soutěž o hlavolam - Logická olympiáda 2014

Korespondenční soutěž ve tvorbě logických úloh

Jaké písmenko pokračuje v této logické řadě: A, B, C, D, ? Že umíte vytvořit lepší úlohu? Zapojte se do naší soutěže o nejlepší logické úlohy. Zašlete nám svoji logickou úlohu (anebo více) a řešení na adresu lo-ulohy@logickaolympiada.cz nejpozději do 30. 9. 2014 a tři vylosovaní tvůrci úloh vyhrají hlavolam. Současně nám tím významně zpestříte zadání Logické olympiády a dalších soutěží, neboť zasláním svých úloh nám dáváte plný souhlas s jejich použitím a případnou adaptací.

Jaké musí být úlohy? Měly by být pečlivě a jednoznačně formulovány, měly by mít jen jednu správnou odpověď. Odpověď může být jak otevřená, tak výběr z možností. Může být velmi velmi jednoduchá, ale také ukrutně složitá, upotřebíme obojí. Určitě připojte správné řešení a v případě možností také 7 nesprávných.

Mohou se zapojit i děti a studenti, kteří budou soutěžit v letošním roce Logické olympiády? Ano, mohou. Vzhledem k různým věkovým kategoriím, třem kolům LO a různým variacím je dost nepravděpodobné, že by soutěžící padl zrovna na svoji úlohu. A i kdyby se tak stalo, tak se bude jednat o jednu úlohu z minimálně 25 v daném kole a takovou bodovou "výhodu" si autor za svoji snahu zaslouží.

Těšíme se na Vaše výtvory,

 tým Logické olympiády